Majstrovstvá SR – boli sme ich súčasťou!

Majstrovstvá Slovenskej republiky sa uskutočnili 5. februára na pôde Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Žiari nad Hronom. Na tomto podujatí sa zúčastnilo viac ako 80 súťažiacich z celého Slovenska. Trenčiansky kraj reprezentovalo 10 súťažiacich, medzi ktorými bola aj žiačka našej školy Alexandra Zenníková z III. HA triedy.

Súťaž pozostávala zo 4 kôl: dance aerobic, zumba, body work a power joga. Súťažné kolo trvalo 50 minút a 10 minút bola prestávka. Náročnosť cvičenia preverila sily súťažiacich. Súťažiacim z nášho kraja sa darilo a po dvoch úvodných kolách dance aerobicu a zumby, deviati postúpili do 30 členného finále. Svedčí to o veľmi dobrej úrovni tohto športu v našom kraji. Ďalšie dve kolá naši reprezentanti bez problémov zvládli a ako kraj sme obsadili 1. miesto, pretože v desiatke najlepších boli traja súťažiaci z Trenčianskeho kraja.

Naša žiačka Alexandra bola so súťažou spokojná, aj keď sa neumiestnila v prvej desiatke, ale bojovala a veľkým úspechom bol postup do tridsiatky najlepších. Ďakujeme za reprezentáciu. So žiačkou sa tejto súťaže zúčastnila aj Mgr. M. Čierna.